“Saçlarınızı sevin, boyunuzu, kilonuzu sevin, hatta benim için sol bacağınızı da sevin.”Seni hep gülen yüzünle hatırlayacağız. Neslican Tay

2yıldır hayatımıza kansere karşı verdiği örnek mücadele ile giren sevgili Neslican Tay. 20.09.2019.21:20 de çok yaşamak istediği hayata gözlerini yumdu.

Neslican üniversite sinavına hazırlanırken 18 yaşına girmeden 1 hafta önce kanser olduğunu öğrenmesi ile hayatı değişen güzel yürekli kadın.

Önce sol bacağını kaybeden neslican için her şey bitti sanılırken 6 ay ara ile tekrar kanser onun kapısını yine çaldı ve sürekli metastaz oldu. 3 kanser mücadelesinden başarı ile çıkan neslican kanserin onun kapısını 4.kez çalmasıyla çoklu organ yetmezliği nedeni ile ramızdan ayrılan koca yürekli kadın ışık’lar içinde uyu.

Eğer bizimle konuşabilsey’di “mücadelesi güzeldi” dememizi isterdi

Evet Neslican Tay kansere karşı verdiği amansız ve umut dolu mücadelesi ile milyonlarca insanın kalbinde derin izler bıraktı.

Bugün tüm ülke gündeminde güzel gülüşlü melek ile ilgili sevgi sözcükleri ve buruk bir üzüntü hali mevcut! evet milyonlarca insanı derinden etkileyen en önemli nokta bence; hepimize büyük bir ders verdiği için bu buruk üzüntü neden mi?

Çünkü Neslican Tay bizlere kendimizi sevmeyi ve her şey’e rağmen hayatın yaşamaya değer olduğunu öğrettiği ve insanların ne kadar boş şeyler için veya basit şeyler için birbirlerini kırdıkları, hayatlarını umutsuz bir vaka gibi sürdürdükleri için üzülüyoruz.

Kısaca, hemen herkes Güzel Gülüşlü Melek  gibi hayatın karşımıza çıkabileceği en kötü haline vermek istediğimiz umut ve yaşam dolu mücadele ile anılmak ve Neslican Tay gibi son ana kadar bunu sürdürebilme duygu ve düşüncesi.

Güzel Gülüşlü Meleğin Dilinden

“belki kaybedeceğim ama savaşarak kaybedeceğim” bence sen kaybetmedin dünya Güzel Gülüşlü Meleğini kaybetti.

Güzel gülüşlü melek ışık’lar İçinde Uyu.

6 YORUMLAR

  1. Neslican Tay sen ne güzel bir insandın bu denli zorlu mücadele de bile yüzünden gülücükler hiç eksik olmadı. Güzel yürekli kadın Işık’lar içinde uyu🙏

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz