Facebook, Gruplar İçin Basitleştirilmiş Gizlilik Modeli Geliştiriyor.

İnsanlar, internet ağlarında şehrin sokakranı keşfedercesine dolaştığı günümüzde bunun farkında olan google, facebook, twitter, instagram, pinterest, youtube gibi bir çok sanal ağı yöneten yöneticiler kullanıcılara daha fazla deneyim ve özellik sunmak için gece gündüz çalışıyorlar.

İnsan etkileşiminin bu kadar yaygın hale geldiği bir dönemde elbette büyük küçük teknolojik şirketlerinin ana çalışma hedefleri, daha yaratıcı yazılım ve uygulama alanlarına yöneldiklerini gösteriyor.

Facebook Gruplar İle İlgili Gizlilik Ayarlarını Kolaylaştırmayı Hedefliyor

Facebook Grupları Ürün Müdürü, Jordan Davis  Mark Zuckerberg’in  Facebook Grupları için, İnsanların beklentilerini daha iyi karşılamak ve daha fazla netlik sağlamaya yardımcı olmak için, genel ve özel olan Gruplar için yeni bir basitleştirilmiş gizlilik modeli geliştiriyoruz.”

Facebook yöneticilerinin gözlemleri ve araştırmları gösteriyorki sosyal uygulamayı kullanan kullanıcılar daha fazla netlik istiyor. 

Hayata geçirilmesi planlanan grup ayarlarının genel ve özel şekilde iki kısım haline getirilmesi. Genel ve özelden kasıt facebook kullanıcıları bazen işletmelerini büyütmek için veya kamusal bir konu ile ilgili grup kurmaları ve daha fazla takipçiye ulaşmaları genel, uygulama kullanıcıları yakın çevreleri olan aile, arkadaş gibi daha özel alan ile ilgili gruplarda ise belirleyici gizlilik ayarlarını tercih etme eğiliminde olmaları, facebook yöneticilerini bu konuda düşünmeye, çalışmaya ve fikrin ortaya çıkmasına sebeb olsa gerek.

Peki Yeni Gizlilik Ayarları Neler Barındırıyor İçerisinde

Evet öncelikle belirtmek gerekir ki yeni gizlilik modeli daha sezgisel olacağı, yeni gizlilik modelinde grupların keşfedilmesi konusunda daha fazla kontrol edilebilir olacağı, grup yöneticileri grubun arama sonucu bulunması veya keşfedilip edilmeyeceği konusunda yetkilere sahip olacağı, İşin aslı eskiden gizli olan grupların yeni modelle beraber gizli ve özel olması yönünde çalışmalar barındırdığı Facebook Grupları Ürün Müdürü, Jordan Davis tarafından belirtilmiştir.

Evet facebook, gruplarının gizlilik ayarları ile ilgili yeni modelde özetle kullanıcılara yakın çevreleriyle ilgili kurabilecekleri gruplar için daha fazla kontrol, güvenlik ve yeni deneyimler sunarak yöneticilerin facebook kullanıcılarını önemsediğini vurgulamak ister gibi.

1 YORUM

  1. Sevgili Mavilife okurları, Mavilife ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederim, daha kaliteli ve özgün içeriklerle sizlerle olabilmem için kısa da olsa düşüncelerinizi paylaşırsanız mutlu olurum.
    Sağlıcakla Kalın…☻

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz