Bu Senin Rengin Mavi

Yazmanın bir tutku olduğu dönemde, mavide bulduğum huzurun adı.

Blog açtıktan sonra (Blog Nedir? Neden Bir Blog Açmalıyım? Blog Nasıl Açılır? başlıklı yazıma göz atabilirsiniz) , insanların bloglarında içerikler üreterek sosyal ağlar ve internet sitelerinde paylaşarak, global dünyada tanınır hale geliyorlar. Evet ilk aşama bittikten sonra blog yazarlarının bloglarını sürdürebilirliğini kalıcı kılmak için bir sonraki seviye olan sürekli özgün içerikler üretebilmek ve bloglarını güncel tutabilmeleri. Blog yazarları için bu itici güç sanıyorum “yazma tutkusu” olmalı.

Blog açtıktan sonra yazarların hemen hemen çoğu yazma tutkularını kaybedip kaybetmeyecekleri ile ilgili kaygı içerisinde olmaları, haksızda değiller çünkü gerçekten yazma bir tutku olmalı yazar için.

Yazar’ın yazdığı konuların tadını çıkarmak ve uzmanlığını paylaşması yazar’ın tutkusunu artırmasını ve canlı tutmasını sağlaması.

İnsanlara faydalı olabileceğiniz  uzmanlığa sahipseniz, takipçilerinizin içeriğinizle ilişki kurmasına ve sözcüklerinizle kişisel deneyimlerinizi paylaşarak yazma tutkusunu canlı tutabilmeli yazar.

Yazar ilgi ve uzmanlık alanıyla ilgili paylaşımlar yaparak heyecan duyabilme yetisine sahip olabilmeli.

Blog yazarlığı konusunda şuana kadar gözlemlediğim kadarıyla blog açmaya karar verme aşaması ve sonraki 1 yıl yani başlangıç noktası sıkı çalışma ve sabır gerektiği kanaatine vardım. Evet bu karar verme aşaması ve ilk yıl için yoğun emek harcayabilmesi için blog yazarının “yazma tutkusuna” sahip olması gerektiği düşünüyorum.

 

Yazmanın Bir Tutku Olduğu Dönemde, Mavide Bulduğum Huzurun Adı

Yazmanın bir tutku olduğu dönemde, mavide bulduğum huzurun adı. Evet bu yazımda blog yazarı için yazmanın bir “tutku” olması gerektiğini vurgulamak istedim. 

Sevgili Mavilife okurları eğer bir blog açma fikriniz varsa veya yeni bir blog açtıysanız yazmayı tutku haline dönüştürecek motivasyonlarla sürekli canlı kalabilmeye ve tutkunuzu yitirmemeye çalışmanızı temennni ederim. 

4 YORUMLAR

  1. Sevgili Mavilife okurları, Mavilife ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederim, daha kaliteli ve özgün içeriklerle sizlerle olabilmem için kısa da olsa düşüncelerinizi paylaşırsanız mutlu olurum.
    Sağlıcakla Kalın…☻

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz